חברת התעופה היפנית All Nippon Airways (בקיצור: ANA) השיקה מטוס חדש בשיתוף עם חברת נינטדו והמותג פוקימון. כחלק מהפרויקט שנקרא “Pokémon Air Adventures”, המטוס קיבל את השם “Pikachu Jet NH” והוא נושא צביעת פוקימון ייחודית. זאת כאשר NH זהו הקוד של חברת התעופה היפנית.

מדובר במטוס מדגם בואינג 787-9 אשר צפוי לפעול בצביעה הייחודית במשך כחמש שנים, החל מה-4 ביוני 2023 עד 28 באוקטובר 2023. המטוס צפוי לשרת בטיסות למספר יעדים בינלאומיים משדה התעופה טוקיו האנדה, כולל בנגקוק, סינגפור, ג’קרטה, מנילה, הו צ’י מין סיטי, דלהי, סידני, ונקובר, והונולולו. כמובן שהצבת המטוס כפופה לשיקולים מבצעיים של החברה כך שלא ניתן לדעת בוודאות אילו טיסות ישרת.

מדי דיילות של ANA בטיסות פוקימון
מדי דיילות של ANA בטיסות פוקימון

חווית הפוקימון לא נשארת ברמת העיצוב החיצוני. החל מיוני 2023 עבור טיסות בינלאומיות ויולי 2023 עבור טיסות פנים, גם מערכות המולטימדיה של החברה יקבלו תכני פוקימון ייחודיים. טרם פורסם כיצד ייראה המטוס מבפנים, אך ברוב המקרים, גם חוויית הטיסה עצמה מקבלת  השראה מתכני פוקימון. בחלק מהמקרים זה כולל מדי דיילות ייחודים, מכירה של מוצרי אספנים, מיתוג פנימי של המטוס וארוחות ילדים ייחודיות.

זהו לא מטוס הפוקימון הראשון במסגרת תכנית ה-״Air Adventure״ של פוקימון. אפילו חברת ANA החזיקה בעבר שני מטוסי 747 בצביעת פוקימון ייחודית. על פי האתר של התכנית, קיימים כיום שישה מטוסים בצביעת פוקימון (כל אחד בצביעה שונה): שניים של חברת סקיימארק היפנית ואחד לכל אחת מהחברות: צ׳יינה איירליינס (טיוואן), סקוט (סינגפור), ו-T’way (דרום קוריאה).