חברת התעופה האמריקאית JetBlue חגגה ביום חמישי האחרון את טיסת הבכורה של קו הטיסות הישיר החדש של החברה מנמל התעופה הבינלאומי ג’ון פ. קנדי (JFK) לפריז שארל דה גול (CDG).

חברת ג׳ט בלו תפעיל טיסה יומיות בקו זה במטוסי ה-A321neoLR של החברה עם 24 מושבי עסקים עם סוויטות פרטיות (Mint Suite ו-114 מושבי תיירים. בכך יצטרף הקו הזה לרשימה המצומצמת של קווים טראנס אטלנטיים שמופעלים על ידי מטוסים צרי גוף שמציעים נוחות משודרגת שמוכרת לקהל יותר ממטוסים רחבי גוף.

Studio Suite במחלקת עסקים במטוס A321LR של JetBlue
Studio Suite במחלקת עסקים במטוס A321LR של JetBlue

הקו החדש מגיע כחלק מההתרחבות הטראנס אטלנטית של החברה. לפני כשנה החלה החברה להפעיל טיסה יומיות מניו יורק ללונדון ומפעילה גם טיסה ישירה מבוסטון ללונדון. בהמשך הקיץ צפויה החברה להוסיף טיסות ישירות מניו יורק לאמסטרדם וב-2024 גם בין בוסטון לפריז.

חברת ג׳ט בלו שואפת להפעיל טיסות מוזלות ביחס לשאר המתחרות בקווים. החברה האמריקאית תציע לנוסעים מארה״ב כרטיסי טיסה לקו החדש במחירים שיתחילו ב-499 דולר במחלקת תיירים והחל מ-2,499 דולר במחלקת עסקים. מצרפת תציע החברה מחירים זולים יותר, החל מ-399 אירו (449 דולר) למחלקת תיירים ו-1,599 אירו (1,799 דולר) למחלקת עסקים.

תחרות לא קלה. מחירי טיסות ישירות מפריז לניו יורק
תחרות לא קלה. מחירי טיסות ישירות מפריז לניו יורק

מבדיקה שלנו נראה כי לחברת ג׳ט בלו צפויה תחרות לא קלה. נראה שהחברה מציעה מחירים דומים או גבוהים יותר מרשימת המתחרות הארוכה שכוללת את אייר פראנס, יונייטד דלתא, אמריקן איירליינס ו-French Bee (לואו קוסט צרפתי לטיסות למרחק ארוך). כמו כן, גם חברת הלואו קוסט הנורווגית הצעירה Norse Atlantic מפעילה טיסות ישירות מפריז לניו יורק.

שדה התעופה שארל דה גול הוא נמל התעופה הבינלאומי השני העמוס ביותר באירופה והוא שירת יותר מ-76 מיליון נוסעים בשנת 2019.

כזכור, לחברת JetBlue תכנית להתמזג עם חברת התעופה האמריקאית Spirit Airlines ולהפוך לחברת התעופה החמישית בגודלה בארה״ב. התכנית נמצאת כעת בבדיקה על ידי הרגולטורים הפדרליים.