חברת התעופה הלאומית של איטליה ITA Airways ממשיכה בתנופת ההתחדשות שלה ומשיקה קו טיסה ישיר מרומא לסן פרנסיסקו ותציע גם קונקשנים נוחים מתל אביב.

חברת ITA Airways השיקה במהלך סוף השבוע האחרון קו הטיסות ישיר בין רומא לסן פרנסיסקו. טיסת הבכורה (AZ641) המריאה ב-1 ביולי בשעה 15:15 משדה התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו במטוס הדגל של החברה, האיירבוס A350.

חברת התעופה האיטלקית צפויה להפעיל 3 טיסות שבועיות בימים שלישי, שבת וראשון החל מה-1 ביולי עד ה-30 ביולי 2023. בשיא עונת הקיץ, מה-2 באוגוסט עד ה-30 בספטמבר, תגדיל החברה את תדירות הקו ל-5 טיסות שבועיות בימים רביעי, חמישי, שישי, שבת וראשון. בחודש אוקטובר תפעיל החברה טיסות בין היעדים בימים רביעי, שישי וראשון.

החברה תציע גם קונקשנים נוחים לטיסות מתל אביב לסן פרנסיסקו דרך רומא. בכיוון ההלוך יעמוד זמן הטיסה מתל אביב לסן פרנסיסקו על 18 שעות, כולל עצירה של כשעה וחצי ברומא. בחזור, תארך הטיסה כ-19 שעות, כולל עצירה של כ-4-5 שעות ברומא. הקונשנים הנוחים מתאפשרים בין היתר הודות להוספת טיסה יומית שלישית של החברה מתל אביב לרומא החל מחודש יוני השנה.

כאמור מדובר בחלק מתנופת פיתוח ברשת הקווים של חברת ITA. השנה השיקה החברה טיסות ישירות גם לוושינגטון (החל מה-2 ביוני) וצפויה להתחיל להפעיל טיסות לריו דה ז׳נרו החל מאוקטבור הקרוב. ההתרחבות בקווים ארוכי טווח היא אחד מעמודי התווך באסטרטגיה של חברת התעופה הלאומית של איטליה. ארה״ב היא השוק הבינלאומי הראשון בחשיבות שלו עבור ITA Airways והאסטרטגי ביותר אחרי איטליה, כמו גם המדינה עם המספר הגבוה ביותר של אזרחים ממוצא איטלקי. לכן הטיסות הישירות מצפון אמריקה לאיטליה מהוות גשר המחבר את הקהילה האיטלקית בארה”ב עם איטליה.

חברת ITA מפעילה כיום טיסות ישירות המקשרות את רומא לניו יורק, בוסטון, וושינגטון מיאמי, לוס אנג’לס וסן פרנסיסקו ואת מילאנו לניו יורק. ITA Airways שואפת להפוך לחברה המועדפת בין צפון אמריקה לאיטליה וגשר בין צפון אמריקה לשאר אירופה והים התיכון. החברה תפעיל 122 טיסות שבועיות הלוך ושוב בין צפון אמריקה לאיטליה בשיא עונת הקיץ.