אחרי ששדה התעופה הית׳רו ״ניצל״ מ-31 ימי שביתה בשיא עונת הקיץ כשאיגוד עובדי הביטחון ונציגות השדה הגיעו להסכמי שכר מחודשים. כעת עומד שדה התעופה לונדון גטוויק במרכז סכסוך עובדים שעלול להוביל לשביתות במהלך חופשת הקיץ העמוסה.

כ-1,000 עובדים בנמל התעופה גטוויק נערכים לשבות במשך שמונה ימים במהלך חופשת הקיץ במחאה על תנאי העסקתם. השביתות צפויות להתחיל בשעות הבוקר המוקדמות של ה-28 ביולי ועד ה-1 באוגוסט ולאחר מכן לארבעה ימים נוספים החל מיום שישי ה-4 באוגוסט ועד יום שלישי ה-8 באוגוסט. במהלך ימי השביתה מתוכננות לצאת משדה התעופה סה”כ 4,410 טיסות עם יותר מ-880,000 מושבים.

השביתה צפויה להשפיע על חברות תעופה הפועלות משדה התעופה גטוויק כולל בריטיש איירווייס, איזי ג’ט, ריינאייר, וויז אייר ו-TUI Airways. השפעת השביתה על לוח הטיסות בשדה עדיין אינה ברורה, אך איגוד העובדים יונייט הודיע כי שיבושים, עיכובים וביטולים הם “בלתי נמנעים”.

רוב חברות התעופה שטסות מישראל ללונדון נוחתות בשדות התעופה הית׳רו או לוטון, כך שהן לא צפויות להיות מושפעות מהשביתה. עם זאת, חברת הלואו קוסט וויז אייר מפעילה טיסה יומית מתל אביב לשדה התעופה לונדון גטוויק. טיסות אלה נמצאות בסיכון על רקע התכניות של עובדי השדה לשבות בתקופה הקרובה.

על פי דיווח של איגוד העובדים Unite שמוביל את השביתה, העובדים השובתים מרוויחים פחות מ-12 ליש”ט לשעה בעוד שהם “לוקחים על עצמם תפקידים תובעניים וקריטיים לבטיחות”. כזכור, רק בחודש יוני האחרון ביטלו ביונייט את פעולות השביתה של צוות האבטחה בנמל התעופה הית’רו לאחר שהגיעו להסכמי שכר חדשים.

במידה ואתם טסים מ/אל שדה התעופה גטוויק בתקופת השביתה, חשוב להתעדכן על סטאטוס הטיסה שלכם בסמוך למועד היציאה לשדה. יש לבדוק את סטאטוס הטיסה גם באתר חברת התעופה וגם באתר שדה התעופה ממנו היא יוצאת (נתב״ג/גטוויק).

קראו גם את הכתבה כיצד להגדיל את הסיכוי שתדעו על שינוי בטיסה שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *