חברת התעופה הגרמנית Eurowings (יורווינגס) וחברת התעופה הצ׳כית Smartwings (סמארטווינגס) הודיעו על שיתוף פעולה שיכלול גם טיסות לתל אביב.

שתי החברות הודיעו כי הגיעו להסכם שיתוף קוד הדדי, כאשר המשמעות היא שהנוסעים מתל אביב יוכלו לרכוש מחברת יורווינגס כרטיס טיסה אחד שיכלול טיסה של סמאטרווינגס מתל אביב לפראג ומשם טיסת המשך של יורווינגס מפראג ליעדי המשך באירופה. כמו כן, יורווינגס תוכל למכור כרטיסים על טיסות של סמארטווינגס לולנסיה בספרד, לספליט על החוף הדלמטי של קרואטיה ולניס בקוט ד’אזור ויעדים נוספים בהמשך.

כיום רוב חברות התעופה שפועלות בקו בין תל אביב לפראג פועלות במתכונת point to point, כלומר טיסות שמטרתן לחבר בין שני היעדים בלבד מלבד להציע טיסות המשך. ייתכן ושיתוף הפעולה החדש יישנה את המצב לאורך הזמן עם היצע של טיסות קונקשן דרך פראג למגוון היעדים של יורווינגס באירופה.

יורווינגס אמנם חברה שבסיסה בגרמניה אך יש לה בסיס פעילות איתן בפראג משם היא מפעילה טיסות לכ-20 בירות ויעדי נופש באירופה כמו קופנהגן, רומא אוסלו, סטוקהולם, ג׳נבה ו-5 יעדים בספרד. החל מה-1 בנובמבר תפעיל החברה גם עד שלוש טיסות שבועיות לאגאדיר במרוקו ובכך היא תהיה לחברת התעופה הראשונה שמציעה טיסות סדירות מצ’כיה למרוקו.

במחצית הראשונה של השנה הטיסה חברת הבת של לופטהנזה כ-300,000 נוסעים אל הבירה הצ’כית וממנה, גידול של 30% ב-2023. ליורוווינגס יש כעת שלושה מטוסי איירבוס A320 המוצבים בפראג, כולל צוותים מקומיים. הטיסות מופעלות על ידי Eurowings Europe, זרוע הטיסות הפנים אירופאיות של החברה.

כזכור, יורווינגס הודיעה לאחרונה כי היא תפעיל טיסות ישירות מתל אביב לדיסלדורף החל מחודש דצמבר 2023. חברת התעופה מגרמניה תפעיל שלוש טיסות שבועיות ישירות מתל אביב לדיסלדורף בימים שלישי, חמישי ושבת במטוסי האיירבוס A320 של החברה עם 180 מושבים.