**עדכון (26.10) – חברת אתיופיאן איירליינס הודיעה שהיא דוחה את תכניתה לחזור להפעיל טיסות מישראל למועד לא ידוע**
חברת התעופה אתיופיאן איירליינס הודיעה היום (25.10) כי תחזור להפעיל טיסות לישראל כבר בשבוע הקרוב.

חברת אתיופיאן הודיעה ב-19 באוקטובר על הפסקת כל הטיסות של החברה מתל אביב, וזאת לאחר שצמצמה את מספר הטיסות השבועי שלה מאז תחילת המלחמה. וכעת, פחות משבוע לאחר מכן כבר מודיעה החברה על חידוש טיסותיה לישראל החל מיום שישי ה-27 באוקטובר.

חברת אתיופיאן תפעיל טיסה יומית אחת מתל אביב לאדיס אבבה לפי הלו״ז הבא:

  • טיסת ET404 תמריא מאדיס אבבה בשעה 22:15 ותנחת בתל אביב בשעה 01:20
  • טיסת ET405 תמריא מתל אביב בשעה 02:20 ותנחת באדיס אבבה בשעה 07:40

על פי מערכת ההזמנות, חלק גדול מהטיסות יבוצעו על ידי מטוסי בואינג 737 צרי גוף.

מלבד טיסות לאתיופיה, חברת אתיופיאן איירליינס מציעה גם מגוון גדול יחסית של טיסות המשך ליעדים בעולם, כולל יעדים בארה״ב, אפריקה ובמזרח. חזרתה של אתיופיאן לתל אביב מגבירה את היצע טיסות הקונקשן המצומצם שקיים מתל אביב בשל הפסקת הטיסות של רוב חברות התעופה הזרות.

חברת התעופה מאתיופיה נחשבת לאחת החברות שמתמידות בהפעלת טיסות מישראל גם במצבי קיצון כמו מלחמות ובמהלך מגפת הקורונה. בסוף שנת 2022 גם הרחיבה החברה את פעילותה בישראל לכדי 2 טיסות יומיות מתל אביב לאדיס אבבה ומשם למגוון יעדי המשך של החברה. 

נזכיר כי בהיבט של חברות התעופה הזרות עם היצע מגוון יחסית של יעדי המשך, גם חברת טורקיש איירליינס הודיעה השבוע על כוונתה לחזור להפעיל טיסות בין תל אביב לאיסטנבול. כמו כן, ברשימת חברות התעופה הזרות שממשיכות נכון לעכשיו להפעיל טיסות מתל אביב נכללות פליי דובאי (2 טיסות יומיות) ואיתיחאד (טיסה יומית אחת).

כמו כן, חשוב להזכיר כי חלק מחברות התעופה ממשיכות לבטל טיסות רק מספר ימים קדימה, מה שגורם לכך שטיסות שבסבירות גבוהה יתבטלו, עדיין מוצעות למכירה במערכות ההזמנה.

לעדכונים שוטפים עקבו אחרינו בעמוד הטלגרם שלנו.