היום הפעילה אל על טיסה מיוחדת מניו יורק לוושינגטון, יעד שהחברה אינה טסה אליו בשגרה. בטיסה נכחו 100 אנשים ממשפחות החטופים הישראליים.

טיסת LY11 המריאה אתמול באופן מיוחד בתוך ארה״ב מניו יורק לוושינגטון, כשעל הטיסה 100 חברי משפחה של החטופים הישראלים שהגיעו לרצף של מפגשים. המשפחות המשיכו לאחר לאחר הנחיתה לרצף לפגישות הסברה בעיר הבירה של ארה”ב, כולל בגבעת הקפיטול והסנאט. הטיסה המדוברת יצאה ביוזמת אגודת צעירי חב”ד ובסיוע אלעל.

טיסה מיוחדת של אל על מניו יורק לוושינגטון
טיסה מיוחדת של אל על מניו יורק לוושינגטון

מטוס הבואינג 777-200 של אל על ששימש לטיסה זו הגיע קודם לכן בטיסה מסחרית רגילה של אל על (LY9) מתל אביב לניו יורק. מדובר בטיסה ייחודית למדי שכן אל על לא מפעילה טיסות פנים בתוך ארה״ב וגם לא טיסות לוושינגטון בשגרה. סה״כ ארכה הטיסה מניו יורק לוושינגטון 53 דקות כשהיא נוחתת בוושינגטון בשעה 09:52 בבוקר.

טיסת LY11 נוחתת בוושינגטון
טיסת LY11 נוחתת בוושינגטון

במקביל לטיסה זו התקיימה אמש (שלישי) עצרת תמיכה המונית בישראל בהשתתפות של כ-300 אלף איש התומכים בישראל. במפגן שקיבל את השם “מצעד למען ישראל” נכחו יותר מ-100 משפחות החטופים המוחזקים בשבי החמאס שהגיעו במשלחת של חב”ד וחלקם אף נאמו.

הטיסה הופעלה על ידי מטוס בואינג 777 של אל על שנושא את השם ״שדרות״, אחד מתוך שלושה שפועלים בצי של אל על ומטוס ה-777 היחיד של החברה שעבר שדרוג של תצורת הפנים של המטוס. הסיבה לבחירה במטוס זה היא ככל הנראה קיבולת הנוסעים הגבוהה שלו, שנועדה להכיל גם טיסה מסחרית רגיל לניו יורק, בשילוב עם הטיסה המיוחדת עם 100 ממשפחות החטופים לוושינגטון. מדובר במטוס בעל הקיבולת הגבוהה ביותר בצי של אל על עם 313 מושבים. בשגרה מפעילה אל על טיסות לארה״ב רק במטוסי הבואינג 787 דרימליינר.

כזכור, בשבוע שעבר הודיעה אל על כי על רקע הלחימה בישראל וכמענה לצרכים חיוניים, אל על ביצעה הסבה חלקית של מטוס בואינג 777 נוסף להטסת מטענים. ההסבה נעשתה באמצעות הסרה זמנית של מושבי הנוסעים בקבינות השונות. מטוס ה-777, שנחשב למטוסי מטען בעל קיבולת גבוהה, יוכל להכיל בין 25 ל-50 טון מטען בכל טיסה.