בהמשך לדיווח חדשות תעופה בנושא, השבוע הופיעו לראשונה באופן רשמי במערכת ההזמנות טיסות ישירות למנילה באמצעות חברת התעופה הלאומית של הפיליפינים,  Philippines Airlines. הטיסה הראשונה צפויה לצאת בתאריך ה-7 באפריל 2022.

חשוב לציין שישנן עדיין מגבלות לפתיחת הקו בראשן העובדה שמדינה ישראל לא נמצאת ברשימת המדינות הירוקות בפיליפינים. המשמעות היא שאין עדיין פטור מבידוד לתיירים מחוסנים מישראל. אנחנו מאמינים שזה תנאי לתחילת פעילות הקו ואם צעד זה לא יקרה, יתכן ונראה דחייה בתחילת הפעילות שלו.

כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיסות בכתבה הבאה.

שתי טיסות שבועיות

חברת התעופה הפיליפינית, המוכרת בקיצור כ-PAL תפעיל תחילה 2 טיסות שבועיות בין תל אביב למנילה:

טיסת PR687 תצא בימים ב׳ ו-ה׳ מתל אביב בשעה 21:45 ותנחת במנילה יום למחרת בשעה 14:15

טיסת PR686 תצא בימים א׳ ו-ד׳ ממנילה בשעה 22:10 ותנחת בתל אביב יום למחרת בשעה 04:15

טיסות לפיליפינים
טיסת הבכורה לפיליפינים

לפי מערכת ההזמנות, הטיסות צפויות לארוך כ-11 שעות מה שמתאפשר ככל הנראה בזכות טיסה מעל סעודיה, זכות ששמורה עדיין לחברות תעופה זרות בלבד.

המחיר לטיסות הלוך ושוב יחלו במחיר 922$. במחיר זה תהיו זכאים לכבודה של 30 ק״ג ושינוי תאריך ללא דמי שינוי. שימו לב, אמנם יש סוכנים אינטרנטיים שמציגים מחיר זול יותר בכמה עשרות דולרים, אך אנו ממליצים להזמין ישירות מחברת התעופה (לעוד פרטים קראו את הכתבה שלנו על סוכנים וירטואליים).

טיסה במטוס A350 חדיש

נכון לשעה הוקצו לטיסות מטוסי A350-900 חדשים של החברה. מדובר במטוסים חדישים ומפנקים, במיוחד במחלקות היוקרה. לחברה הלאומית הפיליפינית 3 מטוסים בלבד מסוג זה, בני שלוש שנים בלבד. זאת, לאחר שהחזירה 3 מטוסים נוספים במסגרת תהליך פשיטת רגל וארגון מחדש שעברה החברה. לאור זאת, יתכן ונראה שינוי בסוג המטוס שפועל על הקו בסמוך לתחילתו או לטיסות מסוימות, ככל הנראה למטוסי A330 או 777-300.

במטוס ה-A350 של החברה מותקנים 30 מושבים במחלקת עסקים, 24 במחלקת תיירים פרימיום ו-241 במחלקת תיירים.

מחלקת עסקים של חברת Philippine Airlines
מחלקת עסקים של חברת Philippine Airlines

טיסות המשך עם החברה למזרח

מעבר לטיסות ישירות למנילה, ניתן יהיה לבצע עם החברה טיסות המשך ליעדים נוספים במזרח. מצאנו מספר יעדים שיכולים לעניין את הקהל הישראלי. להלן רשימה חלקית של רעיונות לטיסות המשך עם החברה:

 • האי סבו בפיליפינים – 930$, 16 שעות טיסה (4 שעות קונקשן)
 • טאייפי, טיוואן – 990$, 17 שעות טיסה (3 שעות קונקשן)
 • סינגפור – 1000$, 20 שעות טיסה (5 שעות קונקשן)
 • טוקיו, יפן – 1000$, 20 שעות טיסה (5 שעות קונקשן)
 • סידני, אוסטרליה – 1700$, 29 שעות טיסה (8 שעות קונקשן)
 • סיאול, דרום קוריאה – 990$, 25 שעות טיסה (10 שעות קונקשן)
תגובה
 1. איפה הקישורית לאתר שלהם? כשאני מוצא אותם בגוגל המחירים אסטרטנטומיים. משהו פה בכלל לא ברור.

  1. אני כן מצאתי טיסות מוזלות, יחסית. אבל אין ספק בתוך כמה דקות סוכני נסיעות ביצעו רכישה גדולה של כרטיסים זולים ומה שנשאר זה תת המחלקות היקרות יותר. ככה זה תמיד.

 2. שדה התעופה במנילה מיושן ונוראי ולא מומלץ לקונקשנים ארוכים (במיוחד טרמינל 2 של פיליפין איליינס)

  1. נכון. אבל שדה תעופה של מנילה נמצא כחצי שעת נסיעה מהעיר ויש גם שווקים אפילו יותר קרובים. אמנם לדעתי לא העיר הכי מעניינת בעולם אבל תמיד אפשר לעשות סיבוב שופינג (עיר זולה למדי) ולחזור לטיסת ההמשך אם הזמן מאפשר זאת – כתבנו על זה כאן https://bit.ly/3nUThZU
   בעתיד אני מאמין שיהיו יותר טיסות והקונקשנים יתקצרו בהתאם

Comments are closed.