אמש הודיעה חברת אתיופיאן איירליינס, חברת התעופה הגדולה באפריקה, כי חתמה עם חברת בואינג על מזכר הבנות לרכישה של חמישי מטוסי מטען מדגם 777-8. הרכישה תאפשר לאתיופיאן להיענות לביקוש הגובר של טיסות מטען בעולם באמצעות שדה התעופה שלה באדיס אבבה. כמו כן מטוסי המטען החדישים יאפשרו לחברה לעמוד ביעדי הקיימות שלה שכן מדובר אמנם במטוס ענק, אך כאלה שנחשב לחסכוניים למדי.

בכך תצטרף החברה לרשימה מצומצמת של לקוחות השקה של המטוס. כלומר, תהיה אחת מבין המפעילות הראשונות של גרסאת המטען של מטוסי ה-777X החדישים. זוהי הזמנה ראשונה מאז הזמנת הענק שביצעה קטאר איירוייז, שכוללת 50 מטוסים מדגם זה.

בהודעה לעיתונות מציינת חברת התעופה מאתיופיה כי בכוונתה להמשיך להרחיב את פעילות המטען והלוגיסטיקה שלה כאשר החזון לשנת 2035 כולל הפיכה לאחת מחברות הלוגיסטיקה המובילות בעולם המספקת שירותי מטען בכל היבשות. עוד מציינת החברה כי החלה בהקמת האב ייעודי למוצרי מסחר אלקטרוני (E-commerce), עוד תחום שראה עליות חדות בביקוש בשנים האחרונות. מנכ״ל קבוצת אתיופיאן איירליינס מסר כי ״מטוסי ה-777-8 ימשיכו להוות כלי מרכזי במסע הגדילה שלנו״ .

מטוסים אלה יצטרפו לצי מטוסי המטען הקיים של החברה שכולל תשעה מטוסי 777-200 וכן שלושה מטוסי 737-800 שהוסבו מתצורת נוסעים למטען.

עד כה הספיקה בואינג לרשום 34 הזמנות למטוס המטען שהושק באופן רשמי רק בחודש ינואר השנה. כזכור למטוס יכולות נשיאת מטען שזהות למטוס הג׳מבו 747-400 עם שיפור מרשים למדי של 30% בתצרוכת הדלק ופליטת המזהמים. ובעוד בזירת המטענים חווה המטוס הצלחה, גרסאת הנוסעים של אותו פרוייקט, מטוס ה-777-9 עובר משבר מסויים עם איום מצד חברת אמירייטס לבטל את הזמנת הענק שלה למטוס בשל עיכובים בפיתוח שלו.