מנהלים של  חברות תעופה אמריקאיות שלחו מכתב לנשיא ארצות הברית, ג׳ו ביידן, ובו דרישה להסיר לאלתר את חובת חבישת המסכות במטוסים. על המכתב חתומים המנהלים של אמריקן איירליינס, דלתא, יונייטד, ג׳ט בלו, אלסקה אייר, סאות׳ ווסט, חברת התעופה של הוואי וכן חברות השילוח פדקס ו-UPS.

במכתב לביידן כותבים המנהלים כי ההגבלות הנוכחיות כגון דרישות לבדיקות בינלאומיות וחבישת מסכות אינן תואמות למציאות האפידמיולוגית הנוכחית.

אין זה הגיוני שאנשים עדיין נדרשים לחבוש מסכות במטוסים אך מורשים לבלות במסעדות צפופות, בבתי ספר ובאירועי ספורט ללא מסכות. זאת למרות שבאף אחד מהמקומות אין מערכת סינון אוויר כפי שיש למטוסים, נאמר במכתב.

זאת ועוד, קבוצת המנהלים טוענת במכתב לנשיא כי הנטל של אכיפת החובה לחבוש מסכות נופל על אנשי צוות האוויר ומדובר ב״תפקיד שהם מאומנים לבצע ומעמיד אותם בפני אתגרים יומיומיים על ידי לקוחות מתוסכלים, דבר שפוגע בעובדים״. מכתב זה מגיע על רקע זינוק חד במספר מקרי ההתפרעויות בטיסות בארה״ב וניסיונות של חברות התעופה בארה״ב לייצר רשימה שחורה של נוסעים מתפרעים.

מאז תחילת השנה התקבלו ברשות התעופה הפדרלית בארה״ב 961 תלונות על נוסעים סוררים, כאשר שני שליש מהתלונות היו קשורים למסיכות הפנים.