חברת התעופה האיטלקית ITA Airways צפויה להגדיל תדירות הטיסות שלה מרומא לתל אביב ולניו יורק בלוח טיסות הקיץ הקרוב. במקביל פרסמה החברה הצצה למטוסים נוספים מהדור החדש.

חברת התעופה הלאומית של איטליה מפעילה כיום 2 טיסות יומיות מתל אביב לרומא (FCO) במטוסי A320/A330 ואף במקרים בודדים גם זכינו לראות את מטוס האיירבוס A350 החדש של החברה. החל מתאריך ה-2 ביוני צפויה החברה לעבור להפעיל 3 טיסות יומיות בקו זה. על פי מערכת ההזמנות, הטיסות צפויות לפעול במטוסי A320 של החברה, כאשר ניתן להעריך שגם בקיץ נראה מטוסי A330/A350 על הקו, בהתאם לביקושים.

מעבר להוספת היצע מושבים בקו שבין תל אביב לרומא, הגברת התדירות בתל אביב תחבר גם את הנוסעים הישראליים לרשת טיסות ההמשך המתרחבת של ITA שכוללת יעדים כמו ניו יורק, לוס אנג׳לס, סאו פאולו, בואנוס איירס ועוד. לדוגמא, הטיסה החדשה תקצר את זמן הקונקשן של הטסים עם ITA לטוקיו וכעת תוכל החברה האיטלקית להציע טיסות עם קונקשן קצר של 2-3 שעות ברומא. בשילוב עם מחיר אטרקטיבי של כ-800$ בעונת החורף הבא, יתכן וזה יהיה קו אטרקטיבי לישראלים.

הטיסה השלישית צפויה להמריא מתל אביב כל יום בשעה 09:15 ולנחות ברומא בשעה 12:00.

במקביל מודיעה היום איטה איירוייז על הרחבת תדירות הטיסות שלה לניו יורק על מנת לענות על הביקושים. החל מה-1 ביוני תפעיל החברה טיסה יומית שלישית מרומא (FCO) לניו יורק (JFK). זאת, בנוסף לטיסה יומית ממילאנו לניו יורק JFK. הטיסות לניו יורק יופעלו במטוסי ה-A330-200 שירשה החברה מאיטליה ועדיין מותקנים בו מחלקות ההושבה הישנות של אלאיטליה.

בנוסף צפויה החברה להפעיל 5 טיסות שבועיות ישירות מרומא לוושינגטון החל מה-2 ביוני במטוסי ה-A330 ו-3 טיסות שבועיות לסן פרנסיסקו החל מה-1 ביולי במטוסי ה-A350, ספינת הדגל של החברה שגם כוללת מחלקות חדשות ועדכניות

עדכון אחרון ומלהיב נוגע למטוסי ה-A330-900neo מהם צפויה החברה לקבל שישה. בימים האחרונים פרסמה ITA ברשתות החברתיות תמונות של מטוס ראשון ממשפחה זו בסדנת הצביעה, רמז לכך שהוא יחשף בשבועות הקרובים ואולי אפילו יכנס לפעילות רשמית.

במקביל, על פי דיווחים בעיתונות הכלכלית, יתכן וכבר בחודש מרץ נראה הסכם ראשוני לרכש של 40% מהאחזקה בחברת התעופה האיטלקית על ידי קבוצת לופטהנזה.