כפי שדווח קודם לכן בחדשות תעופה, בשבוע שעבר נפתחה מדינת הפיליפינים בפני תיירים  לראשונה מזה שנתיים. מדובר בתיירים מחוסנים מכ-150 מדינות, כולל ישראל. זאת, למרות ״דרמה״ קטנה שהתרחשה בדמות אי הכרה של ממשלת הפיליפינים בתעודת החיסון הישראלי. סוגייה זו נפתרה גם כן לאחר מעורבות של בכירים בהכרזה רשמית של ממשלת הפיליפינים על הכרה בתעודת החיסון הישראלית.

לפני פתיחתה של הפיליפינים באופן רשמי מספר הטיסות היה מצומצם למדי ומחירי הטיסות האמירו בהתאם לאלפי דולרים לכרטיס בודד. עם זאת, כעת חברות תעופה מרכזיות מגבירות את היקף הקווים שלהם למדינה ובהתאם מורידות את מחירי הכרטיסים.

כזכור, חברת התעופה הלאומית הפיליפינית, פיליפין איירליינס, הכריזה כי תפעיל טיסות ישירות בקו שבין תל אביב למנילה, אך כפי שפורסם בחדשות תעופה, דחתה את תחילת פעילות הקו מחודש אפריל למועד לא ידוע. לחדשות תעופה נודע כי ייתכן ובימים הקרובים תפתח שוב מערכת ההזמנות ויתאפשר להזמין את הטיסות הישירות בין המדינות.

החלטנו לבדוק עבורכם מה האפשרויות הקיימות לטיסה לפיליפינים בעת הנוכחית.

מה תנאי הכניסה לפיליפינים?

חיסון: הכניסה מותרת למחוסנים באופן מלא (2 חיסונים)

בדיקה: נדרש להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה 48 שעות לפני הטיסה

ביטוח: הצגת ביטוח קורונה עם כיסוי מינימאלי של 35,000$

כרטיס טיסה: נדרש להציג כרטיס טיסה ליציאה מהמדינה חזרה לישראל או ליעד הבא

איך טסים?

כאמור, חברות תעופה מגיבות לפתיחת המדינה ומגבירות את היקף הטיסות שלהן למדינה. עד שחברת התעופה הלאומית של הפיליפינים תודיע על מועד רשמי להתחלת טיסות ישירות, ישנן מספר דרכים קצרות או זולות יותר להגיע לפיליפינים. נזכיר, כי המחירים שפורסמו לטיסות הישירות החלו ב-922$, עם 11 שעות טיסה. אנו מקווים כי בימים הקרובים יפורסמו מועדים רשמיים לתחילת הפעילות.

כעת יש שתי דרכים מרכזיות להגיע לפיליפינים. הראשונה היא להגיע למנילה ולקחת טיסת המשך מיידית או לאחר טיול קצר לאחד האיים. הדרך השנייה היא לטוס עם אחת החברות שטסות ישירות לאיים ובכך לחסוך זמן במנילה שלטעמנו פחות שווה להשקיע בה זמן.

הטיסות הקצרות ביותר

חברת תעופה: אל על + פיליפין איירליינס

קונקשן: בדובאי (1:45 בהלוך, 1:20 בחזור)

מחיר: 1300$ בממוצע

זמן טיסה: 14 שעות בהלוך ובחזור

טיסה לדוגמא: 11-25 במאי (לינק)

עד שהחברה הפיליפינית תתחיל להפעיל טיסות ישירות למנילה, לחברת אל על הסכם שיתוף קוד עם החברה שמאפשר לטוס עם אל על לדובאי ומשם בטיסת המשך עם החברה הפיליפינית למנילה. עם זאת, נכון לשעה ועד שייפתר משבר אבטחת הטיסות הישראליות בדובאי, ישנו סיכון מסוים שהטיסה לדובאי תתבטל ובכך תפספסו את טיסת ההמשך לפיליפינים.

הטיסה הזולות ביותר

חברת תעופה: טורקיש איירליינס

קונקשן: איסטנבול (2:00 בהלוך, 1:45 בחזור)

מחיר: 924$

זמן טיסה: 16 שעות בהלוך, 17 שעות בחזור

טיסה לדוגמא: 10-24 במרץ (לינק)

האופציה היוקרתית

חברת תעופה: אמירייטס, פליי דובאי

קונקשן: דובאי (4:45 שעות בהלוך,  5:05 שעות בחזור)

מחיר: 986$

זמן טיסה: כ-17 שעות בהלוך והחזור

טיסה לדוגמא: 9-25 במאי (לינק)

טיסה ישירות לאיים

בנוסף לאופציות מעלה, ישנה את האופציה (העדיפה לטעמנו) של הגעה ישירות לאיים, מבלי עצירה במנילה. עד לנחיתה של חברת התעופה הפיליפינית בישראל, כל טיסה לאיים תכלול 2 עצירות ביניים. מי שיוכל לוותר על טיול במנילה ויסכים ל-2 עצירות, טורקיש איירליינס השיקה ממש לאחרונה קוי טיסה מאיסטנבול לאי סבו שבפיליפינים. ניתן לקחת טיסה מישראל עם 2 עצירות קצרות באיסטנבול ובמנילה. לאחר העצירה במנילה ימשיכו הנוסעים על אותו מטוס ישירות לאי Cebu.

מבין האפשרויות, הטיסות עם טורקיש ועם אמירייטס הן הזמינות ביותר ונכון לשעה יש זמינות גבוהה מאוד של כרטיסים במחלקות המחיר הזולות. הטיסות עם אל הן אמנם המהירות ביותר, אך היצע הטיסות מצומצם למדי, וכעת כשטיסות אל על לדובאי עומדות בספק, יתכן ואנחנו לפני גל ביטולים נוסף שישפיע על היכולת להגיע לטיסת ההמשך בדובאי למנילה.