ברית חברות התעופה Oneworld הודיעה אתמול באופן רשמי על הצטרפותה של חברת עומאן אייר לברית התעופה החל משנת 2024. הברית הודיעה כי הצטרפותה של חברת התעופה מהנסיכות תחזק את המעמד המוביל של האיחוד במזרח התיכון. בהודעה של הברית, היא אף הדגישה כי לאחר ההצטרפות של עומאן איירליינס, היא תהיה הברית היחידה שחברות בה שלוש חברות תעופה מהמזרח התיכון, יחד עם קטאר איירוייז ורויאל ג׳ורדניאן.

טקס החתימה על הצטרפות עומאן אייר לברית Oneworld בדוחה, קטאר.
טקס החתימה על הצטרפות עומאן אייר לברית Oneworld בדוחה, קטאר.

חברת התעופה עומאן אייר שפועלת ממוסקט, בירת עומאן, נבחרה להצטרף לרשימת החברות בברית ע״י הועד המנהל של הברית, שמורכב ממנכ״לי חברות התעופה החברות בה. קטאר איירווייז, שהמנכ״ל שלה הוא גם מנכ״ל הברית Oneworld הודיע כי היא תהיה הספונסרית של עומאן אייר ותדריך אותה בתהליך ההצטרפות לאיחוד.

החל ממועד ההצטרפות הרשמי, חברים במועדון הנוסעים של עומאן אייר (שנקרא סינבד) יוכלו להרוויח ולממש מיילים בחברות השותפות לברית שהבולטות מביניהן הינן אמריקן איירליינס, קטאר איירוייז, קתאי פסיספיק, בריטיש איירוייז, איבריה ועוד. כמו כן, בעלי מעמד גבוה במועדון סינבד יוכלו לקבל הטבות ייחודיות של הברית דוגמת גישה ללאונג׳ים ברחבי העולם. מהצד השני, בעלי מעמד גבוה באחת מהחברות האחרות בברית יוכלו לקבל גישה ללאונג׳ים של עומאן אייר במוסקט ובנגקוק.

ברית Oneworld היא הקטנה מבית שלושת הבריתות הקיימות בעולם ועל רק זה היא חיפשה חיפשה בחודשים האחרונים לצרף חברות נוספות לשורותיה. יו״ר הארגון, Akbar Al Baker, שהוא גם מנכ״ל חברת התעופה Qatar Airways, עדכן כי חברת התעופה מקיימת מגעים עם מספר חברות על מנת להגדיל את האיחוד.

במקביל, לפני מספר חודשים עדכן אותנו מנכ״ל חברת אל על היוצא כי אכן מתקיימים ״מגעים אקטיביים״ עם בריתות תעופה לטובת הצטרפות של החברה לאחת מהן. מאז הספיק כבר המנכ״ל לעזוב את תפקידו לאחר שנה. נכון לעכשיו לא ברור האם בכוונת מנכ״לית אל על החדשה להמשיך את קודמה בתפקיד בניסיון להצטרף לברית, אך אין ספק שזו כנראה לא הסוגיה הכי בוערת שעל שולחנה כרגע.

חברה נוספת שעלתה כמועמדת להצטרף לאיחוד הינה חברת התעופה הטיוואנית הצעירה Starlux. החברה, שהוקמה בשנת 2018 מפעילה טיסות בעיקר באזור אסיה באמצעות מטוסי A321neo חדשים. בעתיד צפויה החברה לקבל מטוסי איירבאס מדגי A330neo ו-A350 אשר יאפשרו לה להפעיל טיסות לאירופה וצפון אמריקה. הצטרפות לאיחוד תעופה גלובאלי תהווה צעד משלים לפעילות בין לאומית זו. בזירה הטיוואנית ישנן החברה הלאומית China Airines אשר חברת באיחוד SkyTeam וחברת EVA Air המעולה שחברה באיחוד Star Alliance.