לא מזמן השקנו ״מדור״ חדש באתר שמתאר את המטוסים המעניינים ביותר שביקרו בנתב״ג. לאור התגובות החיוביות, אנחנו שמחים לפרסם שוב את פירוט המטוסים המעניינים ביותר שעלו ברדאר שלנו מאז הכתבה האחרונה.

וכרגיל, תודה ענקית לתמונות של הספוטרים הנהדרים שיש לנו בישראל: spotter.tlv, רועי ורון ו-אגנס אוירינגל

מטוס A350 איטלקי כחול

אי אפשר שלא לפתוח במטוס אולי המגניב ביותר לדעתנו והכי פחות צפוי בנתב״ג. ביום שישי האחרון ראינו פתאום המון הודעות פרטיות באינטסגרם שלנו. כשנכסתי ראיתי שהמון עוקבים קלטו ברדאר את מטוס ה-A350 החדיש של חברת התעופה הלאומית החדשה של איטליה (ITA) בצביעה הכחולה הייחודית בדרכו לנתב״ג.

לאחרונה שדרגה חברת התעופה הקו לתל אביב והחלה להפעיל מטוסי A330 רחבי גוף. ועם זאת הפעם מדובר בביקור הראשון של אחד מחמישה מטוסי A350-900 החדישים שרכשה החברה ומשמשים אותה בעיקר לטיסות ארוכות טווח.

מטוס A350 של חברת ITA Airways. צילום: tlv.spotter
מטוס A350 של חברת ITA Airways. צילום: spotter.tlv

ירדני בצביעה מינימאלית

אפשר לאהוב אותה ואפשר לשנוא אותה, אבל כולם מכירים את הצביעה השחורה הייחודית של רויאל ג׳ורדניאן בשילוב צבעי זהב ואדום. בשבוע שעבר שלחה לתל אביב חברת רויאל ג׳ורדניאן מטוס איירבוס A320 מעניין ושונה למדי בצביעה כמעט לבנה לחלוטין. מדובר במטוס מדגם A320-200 בן כ-12 שנים שהיה בשימוש חברת אירופלוט (בחכירה). בחודש יולי האחרון המטוס עבר מאירופלוט לשימוש חברת רויאל ג׳ורדניאן אחרי שלא היה בשימוש מאז ספטמבר 2021.

לאחרונה יש מצוקה לא רק בזמני האספקה של מטוסים אלא גם בתורים מתארכים לסדנאות הצביעה שלהם. על כן חלק מחברות התעופה בוחרות להתחיל להשתמש במטוסים גם אם לא הושלמה באופן מלא צביעתם לצביעת החברה. רק לאחרונה ראינו מקרה דומה עם מטוס של טורקיש שביקר בארץ. יתכן וזה המקרה גם אצל הירדני הזה.

מה דעתכם, האם כדאי לחברה הירדנית לעבור לצביעה לבנה או להישאר עם השחורה?

מטוס A320 של רויאל ג׳ורדניאן בצביעה לבנה. תמונה: רועי ורון
מטוס A320 של רויאל ג׳ורדניאן בצביעה לבנה. תמונה: רועי ורון

דרימליינר בצ׳ארטר

חברת הצ׳ארטרים מהגדולות באירופה NEOS לא זרה בישראל, בנתב״ג ואפילו בשדה התעופה ברמון. לרוב ניתן לפגוש במטוסי ה-737 שלה שפועלים בשירות טיסות צ׳ארטר בין תל אביב לנקודות שונות באירופה. לאחרונה אפילו ראינו טיסות של החברה לפורטוגל, קו שיישמח בהחלט לתחרות נוספות.

השבוע ביקר בנתב״ג דווקא מטוס דרימליינר של החברה בטיסה מתל אביב למילאנו. מדובר באחד משישה מטוסי 787-9 שמחזיקה חברת הצ׳ארטרים איטלקית, לצד שמונה מטוסי 737.

מטוס 787 של חברת נאוס
מטוס 787 של חברת נאוס. תמונה: spotter.tlv

ברוכים השבים למטוסי ה-A330 של סוויס

אורח לא חדש אבל שתמיד כיף לראות בתל אביב הוא מטוס ה-A330 הרחב גוף של סוויס. סוויס הייתה אחת החברות האירופאיות הראשונות להפעיל טיסות במטוסים רחבי גוף עם מחלקת עסקים אמיתית (ואפילו ראשונה) לתל אביב. לאחרונה, בהתאם למדיניות של קבוצת לופטהנזה החלה החברה להפעיל 2 טיסות יומיות לתל אביב במטוסים צרי גוף.

ועם זאת, מאז תחילת ספטבמר החלה חברת סוויס להפעיל שוב מטוסי A330 בקו  שבין ציריך ותל אביב. מאז תחילת ספטמבר סוויס נחתה עם המטוס רחב הגוף 7 פעמים בטיסת הבוקר של החברה (LX252). בהחלט כיף לראות את סוויס פועלת עם מטוסים רחבי גוף שוב בתל אביב ונקווה שהם פה כדי להישאר.

מטוס A330 של חברת סוויס. תמונה: אגנס אוירינגל
מטוס A330 של חברת סוויס. תמונה: אגנס אוירינגל

טורקי כחול וסיני אדום

עוד אורח מעניין הוא מטוס 737-800 של חברת התעופה הטורקית SunExpress שצבעה את המטוס בצביעת טורקיז מיוחדת שקיבלה את השם ״Istanbul Livery״

מטוס 737 של חברת סאן אקספרס בצביעת איסטנבול
מטוס 737 של חברת סאן אקספרס בצביעת איסטנבול. תמונה: אגנס אוירינגל

ואחרון חביב הוא מטוס דרימליינר סיני של חברת התעופה היינאן בצביעה אדומה לחלוטין עם לוגו החברה הצהוב על הזנב. מטוס שאי אפשר לפספס.

מטוס 787 של היינאן בצביעה אדומה
מטוס 787 של היינאן בצביעה אדומה. תמונה: רועי ורון