חברת התעופה הלאומית החדשה של איטליה, ITA Airways, מודיעה על פתיחת קווי טיסה חדשים מרומא לסן פרנסיסקו וושינגטון החל מחודש יולי 2023. הטיסות החדשות יצטרפו לטיסות הקיימות של החברה מרומא ומילאנו לניו יורק וגם לטיסות מרומא לבוסטון, מיאמי ולוס אנג׳לס.

הטיסות מרומא לסן פרנסיסקו יפעלו החל מה-1 ביולי עד ה-30 ביולי 2023, עם 3 תדירות שבועיות בכל יום שלישי, שבת וראשון. הטיסות יצאו מנמל התעופה רומא פיומיצ’ינו בשעה 9:35 וינחתו בנמל התעופה הבינלאומי של סן פרנסיסקו בשעה 1:15 בצהריים, זמן מקומי. החל מה-2 באוגוסט הטיסה תופעל בכל יום רביעי, חמישי, שישי, שבת וראשון.

הטיסות מרומא לוושינגטון יפעלו החל מה-2 ביוני עד ה-2 ביולי 2023, עם 5 תדירויות שבועיות בכל שני, חמישי, שישי, שבת וראשון עם יציאה מנמל התעופה רומא פיומיצ’ינו בשעה 10:20 בבוקר והגעה לוושינגטון – דאלס הבינלאומי שדה התעופה בשעה 14:20, שעון מקומי. החל מה-1 באוגוסט תופעל כבר טיסה יומית בקו זה.

הטיסות לסן פרנסיסקו יופעלו בספינת הדגל של החברה, מטוסי האיירבוס A350 החדשים, בהן מותקנות המחלקות העדכניות של החברה. בעוד הטיסה לוושינגטון תופעל במטוסי האיירבוס A330 שירשה החברה מאלאיטליה וביקרו בישראל באופן תדיר יחסית במהלך עונת הקיץ.

גם מישראל תציע החברה טיסות קונקשן נוחות לשני היעדים עם עצירה קצרה של כשעתיים ברומא. ITA מציעה מחירים תחרותיים יחסית לטיסות מתל אביב. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי טיסות מתל אביב לסן פרנסיסקו יחלו במחיר של 800$ וטיסות לוושינגטון במחיר של 700$. זאת כאשר ישנה זמינות גבוהה של טיסות במחירים המצויינים.

כזכור, ממשלת איטליה נמצאת בתהליך הפרטה של חברת התעופה הלאומית, כאשר המתמודדות המובילות נכון לעכשיו לרכישת אחזקה בחברת התעופה הן לופטהנזה וקבוצת אייר פראנס-KLM.